fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Szafka pod zlewozmywak – jaką wybrać?

Kuchnia to pomieszczenie, które jest hucznie ogłoszona “sercem domu”. Taka jest prawda! To właśnie w kuchni spędza się najwięcej czasu, najwięcej się dzieje i … najwięcej się sprząta. Przyrządzenie posiłków dla całej rodziny, a później idealne uprzątnięcie tego całego przedsięwzięcia zajmuje sporo czasu, a przede wszystkim przestrzeni. Jak zaaranżować swoje miejsce do zmywania oraz kran, aby było nam wygodnie i komfortowo? Mamy kilka rozwiązań! 

Szafka pod zlew

Aby odpowiednio zorganizować naszą strefę zmywania musimy przemyśleć parę czynników i adekwatnie dobrać pomysły do danej przestrzeni, którą posiadamy. W naszych Polskich domach króluje umieszczenie niezawodnej baterii kuchennej wraz ze zlewozmywakiem w szafce.

Niekiedy, nasze kuchnie posiadają niestandardowe wymiary, przez co niezwykle ciężko jest dobrać nam odpowiednie meble. Tutaj idealnym rozwiązaniem będą meble Prato, które każdy będzie mógł dopasować idealnie do swojego pomieszczenia, według własnych, indywidualnych potrzeb i wizji aranżacji. Zastanawiasz się nad dużą szafką, średnią bądź małą? Nie wiesz która będzie odpowiednia do Twojej kuchni? 

Zamów meble na wymiar i zaprojektuj wszystko pod swoje pomieszczenie – z pewnością odejmie Ci to wielu problemów i nie doprowadzi do sytuacji, gdzie będziesz musiał przycinać zakupione w sklepie sprzęty, aby móc je umieścić w swojej kuchni. 

Szafka pod zlew jednokomorowy

Jeżeli zastanawiasz się nad odpowiednim rodzajem szafek oraz ich rozmiarem? Zmywak jednokomorowy? Jak odpowiednio go dobrać do szafki narożnej? Mamy kilka odpowiedzi, które z pewnością ułatwią Ci wybór!

Zlewozmywak jednokomorowy idealnie sprawdzi się w małych przestrzeniach, jeśli nie masz dużej powierzchni do wykorzystania, ponieważ jego optymalne wymiary, jest to 50 cm szerokości oraz głębokości. tutaj ważna rolę odgrywa w zasadzie brak tyłu tego mebla – ponieważ charakterystyczną cechą szafek pod zlew jest to, że nie posiadają tylnej ścianki. 

Powodem tego zagrania jest fakt, że ułatwia to montaż całego kompleksu instalacji oraz umożliwia do niej prosty i łatwy dostęp. Jeżeli chciałbyś zagospodarować swój narożnik w kuchni, to zlewozmywak będzie idealnie tam pasować – dzięki temu zagospodarujemy całą przestrzeń, która stworzy przyjemny, a zarazem funkcjonalny kącik. 

Szafka pod zlewozmywak

Zlewy kuchenne mają różne odmiany – można je nałożyć na szafkę, podwiesić lub wpuścić w głąb blatu, dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana szafka zlewozmywakowa. Zazwyczaj posiadają standardowe wysokości, natomiast na specjalne życzenia klientów wykonywane są również w innych wymiarach, które są uzależnione od umiejscowienia. 

Jedno lub dwukomorowy zlew daje nam znać, jaką szafkę powinniśmy wybrać – mniejszą, czy też większą. Natomiast znaczenia do wyboru rozmiaru szafek nie mają absolutnie takie wiadomości, jak to, czy zlew jest granitowy, czy też stalowy. 

Najlepszym wyjściem jest dopasowanie indywidualnie rozmiarów do każdej kuchni, natomiast podstawowe wymiary to: 40, 45, 50, 60 i 80 cm, a najczęściej wybieraną opcją są 60 i 80 cm. Jeżeli chodzi o szafki narożne i dopasowanie pod nie zlewozmywaki, zazwyczaj możemy spotkać się z wymiarami 90 x 90 x 135 cm i 105 x 105 x 135 cm.

Szafka pod zlewem – zalety 

Nowoczesne szafki zlewozmywakowa są niezwykle funkcjonalne, ponieważ występują w różnych wariantach, a każdy z nas z pewnością znalazłby coś dla siebie. Świetnym i innowacyjnym wyjściem, jest zastosowanie szuflad zamiast tradycyjnych drzwiczek. Należy wtenczas odpowiednio wyprofilować szufladkę pod zlewozmywakiem, aby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca i zagospodarować każdy centymetr. 

Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ zwykle szafki pod zlewozmywak nie posiadają tylnej ścianki, co wyklucza nam możliwość zamontowania jakiejkolwiek szafeczki lub półki, na którą moglibyśmy powiesić potrzebne rzeczy lub akcesoria. Dzięki zastosowaniu szuflad od wewnętrznej strony drzwiczek, możemy ułożyć tam potrzebne nam detergenty czy inne ściereczki, które są niezbędne!