fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Meble do salonu – które wybrać? 

Mówi się, że sercem każdego mieszkania jest kuchnia, ale to salon jest centrum całego naszego domu! To właśnie salon jest pomieszczeniem, do którego zapraszamy gości, w którym toczą się wszelkie imprezy, spotkania z przyjaciółmi czy też obiady rodzinne. 

Warto zadbać o to, aby aranżacja naszego salonu była odpowiednio przemyślana zanim zaczniemy go urządzać. Jakie meble warto wybrać do salonu? 

Meble do małego pokoju 

W celu dobrania odpowiednich mebli do naszego salonu, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wielkość i ustalić plan, jakie może być rozmieszczenie naszej przyszłej aranżacji. 

Niekiedy, nasz salon jest większych, bądź mniejszych rozmiarów, z różnymi stropami oraz wykończeniem sufitów, a dobór idealnie pasujących mebli w takiej sytuacji jest zdecydowanie utrudniony. 

Na pomoc przychodzą nam meble Prato! Możliwość  indywidualnego dopasowania każdego centymetra mebla do naszych potrzeb sprawia, że salon będzie maksymalnie funkcjonalny, a do tego będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania! 

Meble do małego salonu 

Każdy z nas chciałby czuć się komfortowo w swoim domu. Aby to osiągnąć, powinniśmy zaplanować wszystko przede wszystkim z rozsądkiem, by meble w które inwestujemy służyły nam przez długie lata!

Ważnym aspektem w doborze mebli jest przede wszystkim ich jakość. Należy wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli stoimy przed wyborem: tańsze meble słabej jakości, a droższe meble o wiele lepszej jakości – powinniśmy wybrać opcję numer dwa. 

Ważne jest, aby nasza aranżacja służyła nam przez długie lata. Inwestycja w tanie meble gorszej jakości sprawi, że za niedługi okres czasu – będziemy musieli ją powtórzyć, ponieważ słaba jakość wykonania sprzyja wszelkim defektom, które mogą się tworzyć podczas użytkowania. 

Jak ustawić meble w salonie?

Nasze meble powinny być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszytskim powinny urozmaicać nasza rpzestrzeń i nadać odpowiedni styl naszemu salonowi, który pełni funkcje głównie reprezentatywną.

Umieszczenie telewizora na ścianie daje nam możliwość stworzenia odpowiedniej aranżacji pod nim – czyli półeczki, na której mogą stać książki, dekoder do wi-fi czy też zdjęcia. Solidna mała ława, którą można umieścić tuż przed sofą idealnie nada się do postawienia kawy oraz przekąsek, gdy odwiedzają nas goście. 

Dodatkowo, jeśli jesteś miłośniczką kwiatów i uwielbiasz aranżować swoją przestrzeń roślinami – inwestycja w półeczki przystosowane idealnie pod tego typu kompozycję sprawdzi się wręcz idealnie.

Funkcjonalne meble do małego pokoju

Odpowiednie rozplanowanie rozmieszczenia mebli oraz ich wygląd to całkowita podstawa do stworzenia idealnej aranżacji salonu. Na początku, powinniśmy zastanowić się, w jakim stylu chcielibyśmy, aby wyglądał nasz pokój. 

Inspiracji jest mnóstwo – styl minimalistyczny, prowansalski, awangardowy czy też nowoczesny – wybierz swój ulubiony i dobierz swoje meble w ten sposób, aby przebywanie w Twoim salonie sprawiało Ci czystą przyjemność! Tuż obok wyglądu – niesamowicie ważna jest funkcjonalność, szczególnie w małych pomieszczeniach. Jeżeli Twój salon nie jest pokaźnych rozmiarów – nie przejmuj się! Jest niesamowicie wiele rozwiązań, które stawią temu czoła.

Przede wszystkim – nie wybieraj ciemnych mebli. Jasność i przejrzystość do grunt do optycznego powiększenia pomieszczenia. Wybieraj meble wielofunkcyjne! Dobierz szafki, które będą służyły do przechowywania drobiazgów czy też małą kanapę – która będzie równocześnie sofą, jak i łóżkiem do spania. 

Najważniejszym aspektem takich aranżacji jest pozostawienie sobie przede wszystkim swobodnej przestrzeni do poruszania się i nie blokowania sobie przejść nieodpowiednim rozmieszczeniem mebli.