fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Jak urządzić salon z kuchnią?

W każdym domu i mieszkaniu, salon stanowi główne pomieszczenie, do którego zapraszamy gości, robimy posiedzenia z przyjaciółmi, rodziną czy znajomymi. Jest to kluczowe pomieszczenie naszych wszelkich aktywności, które stanowi centrum naszego życia rodzinnego i towarzyskiego. Kuchnia natomiast, jest sercem naszego mieszkania, które kojarzy się z ciepłem, dobrocią i przede wszystkim miłością. 

Połączenie tych dwóch pomieszczeń tworzy nam jedyny w swoim rodzaju pokój dzienny z kuchennym aneksem. To główne i naczelne pomieszczenie naszego domu, należy urządzić i zaaranżować w taki sposób, aby było estetyczne, nastrojowe, a zarazem funkcjonalne! Jak tego dokonać? 

Jak urządzić salon?

W zależności od tego, jaki styl aranżacji lubimy powinniśmy dostosować do niej swoja przestrzeń. Jeżeli lubisz kontrast, a wybranie przez ciebie salonu połączonego z kuchnią było złem koniecznym z powodu małego metrażu – zawsze możesz urządzić swoją kuchnię w innych barwach, niż salon, co sprawi wizualne wrażenie oddzielenia od siebie tych dwóch pomieszczeń.

Jednakże, jeśli uwielbiasz spójność i poszukujesz idealnego połączenia, między swoim aneksem kuchennym – a pokojem dziennym, doskonałym wyjściem będzie zainwestowanie w meble Prato.

Sypialnia w salonie – jak nie popełnić błędu?

Wiele osób posiadających małą kawalerkę urządza jednocześnie sypialnie, salon oraz kuchnię – w jednym pomieszczeniu. To wcale nie oznacza, że nie może to wyglądać zgrabnie i dobrze! 

Wystarczy odpowiednio zaplanować oraz zaplanować swoją przestrzeń i dobrać przemyślane dodatki wraz z dekoracjami, które będą elementami zdobniczymi jednocześnie będąc funkcjonalnymi akcesoriami do domu! 

Decydując się na salon z kuchnią, należy trzymać się kilku stałych, złotych zasad. Przede wszystkim, postaw na jasne kolory! Ciemne barwy wizualnie zmniejszają jeszcze bardziej Twoje pomieszczenie, a tego nie chce nikt. Przejrzyste szarości, beże i biele z pewnością zdadzą w tym przypadku egzamin. 

Niewidoczna szafa w salonie?

Oczywistym i dobrym rozwiązaniem do małego mieszkania jest dobranie odpowiednich mebli, które w żaden sposób nie będą przeszkadzać nam w poruszaniu się po mieszkaniu i które nie będą sprawiały wizualnie “ciężkich”.

Idealnym pomysłem do tego typu pomieszczeń jest ukryta szafa w salonie, najlepiej wbudowana w ścianę! Nie zajmie teoretycznie żadnego miejsca w naszym mieszkaniu, a będzie praktyczna i duża! Inną opcją jest “przedłużenie” ściany, którą będzie tak naprawdę szafa. Wizualnie wygląda to bardzo estetycznie, a przede wszystkim jest to niezwykle funkcjonalne. 

Jak urządzić salon w bloku? 

Salon w bloku przeważnie nie jest ogromnych rozmiarów. Jeżeli jest połączony z kuchnią – daje nam to ogrom pozytywów. Przede wszystkim wizualnie sprawia, że mamy więcej przestrzeni do zagospodarowania. 

Połączenie aneksu kuchennego wraz z pokojem dziennym jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie lubimy opuszczać naszych gości! Daje to możliwość gotowania – a jednocześnie spędzanie wspólnego czasu z rodziną czy też przyjaciółmi.

Salon z kuchnią jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla młodych rodziców – takie rozmieszczenie pomieszczeń daje nam możliwość jednoczesnego przygotowania obiadu dla rodziny oraz opieki i spoglądania na nasze dzieci, a powszechnie znana prawda głosi, że to wcale nie jest takie proste.

Zminimalizowanie wyposażenia w mieszkaniu poprzez brak przestrzeni, w której moglibyśmy trzymać niepotrzebne akcesoria skutkuje brakiem “zagracenia” naszego mieszkania. Mając mało miejsca, które moglibyśmy jakoś zaaranżować i coś na nim postawić sprawia, że kupujemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, co ogranicza nam wydatki na zbędne zakupy. 

Kwiaty w salonie – aranżacje 

Kwiaty są zawsze perfekcyjnym rozwiązaniem do naszych wnętrz! Odpowiednio dobrane kolorystycznie i rozmiarowo rośliny potrafią odmienić nasze pomieszczenie o 180 stopni! Jak tego dokonać, aby nie zabrać naszej przestrzeni, a ładnie upiększyć dom?

Otóż przy małym mieszkanku najlepiej wybierać kwiaty, które są wysokie oraz mają szczupłe łodygi. Świetnym wyjściem będzie również powieszenie ich na ścianie lub postawienie donic na parapecie.

Kolejną alternatywą co do tego rozwiązania jest zakup wysokiego i “chudego” wazonu, w którym będziesz trzymać swoje ulubione kwiaty, zebrane samodzielnie bądź zakupione w kwiaciarni.

Kolorystyka kwiatów jest dowolna – jeżeli posiadasz szare, jasne kolory, jak najbardziej nie bój się stworzyć kontrastu i zainwestować w rośliny o czerwonych odcieniach!

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie najlepsze meble kuchenne na wymiar Kraków.