fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Wyspa kuchenna – czy zawsze jest możliwa?

Zaprojektowanie ustawnej, funkcjonalnej kuchni, w której spędzanie czasu na gotowaniu będzie istną przyjemnością, jest nie lada wyzwaniem. Jednym z najmodniejszych elementów wystroju kuchennej przestrzeni jest wyspa. Stanowi ona dodatkową przestrzeń do gotowania, co z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom kulinarnych wyzwań. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, możemy od razu uwzględnić powstanie wyspy kuchennej. Czy można zastosować ją do wszystkich wnętrz? W jakich kuchniach się nie sprawdzi? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące kuchni z wyspą.

Wyspa a meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto ją wybrać?

Argumentów przemawiających za wyborem elementu kuchennego, jakim jest wyspa kuchenna, jest wiele. Najważniejszym z nich jest fakt, iż zapewnia ona dodatkową przestrzeń do gotowania. Planując kuchnię, zdarza się nam zapomnieć o tym, że z biegiem jej użytkowania nasza przestrzeń robocza na blatach będzie się sukcesywnie zmniejszać. Dzieje się tak dlatego, że z upływem czasu nabywamy nowe sprzęty, które zajmują coraz więcej miejsca na kuchennych szafkach.

Dodatkowa przestrzeń do gotowania nie jest jedynym powodem, dla którego warto zdecydować się na wyspę kuchenną. W mieszkaniach o niedużym metrażu element ten może pełnić również inne funkcje. Jeżeli nasze lokum nie jest zbyt przestronne, istnieje możliwość wykorzystania wyspy kuchennej jako miejsca do spożywania posiłków. Dzięki niej nie ma konieczności inwestowania w stół, który dodatkowo zajmuje miejsce w naszym mieszkaniu. Sprawdzi się doskonale jako miejsce, przy którym można napić się porannej kawy czy poczytać książkę.

Praktyczne meble kuchenne na wymiar – jak dostosować przestrzeń do wyspy

Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech, jaką powinna posiadać kuchnia. Projektując tę przestrzeń, należy pamiętać, aby zastosowane zostały wszelkie zasady dotyczące ergonomiczności. Podstawą jest usytuowanie kluczowych elementów znajdujących się w kuchni w taki sposób, aby mogły być w swobodny sposób użytkowane każdego dnia. Takie ustawienie nazywane jest trójkątem roboczym kuchni. Dzięki rozstawieniu zlewozmywaka, lodówki i kuchenki na wierzchołkach trójkąta, posiadającego odpowiednie wymiary, zapewnimy sobie wygodę korzystania z pomieszczenia, jakim jest kuchnia.

Decydując się na wyspę w kuchni, należy pamiętać, że powinna mieć ona wystarczająco dużą powierzchnię. Dobrze jest mieć na uwadze również fakt, że wyspa nie sprawdzi się raczej w zamkniętym pomieszczeniu, gdyż będzie zajmowała w nim zbyt dużo miejsca. Kuchnia otwarta na salon lub jadalnię będzie idealnym miejscem do zastosowania tego elementu. Przygotowując projekt, producent mebli kuchennych doradzi nam, jakich rozmiarów powinna być nasza wyspa kuchenna, aby nie zaburzyć proporcji tego pomieszczenia.

Jakie rozwiązania może zaproponować nam producent mebli kuchennych?

Chcąc w jak najlepszy sposób wykorzystać przestrzeń do gotowania, warto zdecydować się na projekt wykonany przez specjalistów. Wykwalifikowany producent mebli kuchennych doradzi nam, jakie rozwiązania będą optymalne w stosunku do pomieszczenia. Co więcej, firmy tworzące profesjonalne meble kuchenne na wymiar są zaznajomione z najlepszymi technologiami obowiązującymi w stolarce meblowej oraz orientują się w aktualnych trendach wnętrzarskich. Będą więc w stanie wykonać modny projekt kuchni wykorzystujący najdogodniejsze rozwiązania.

Projekt, który przygotowuje dla nas producent mebli kuchennych, jest dokładnie analizowany na wszystkich etapach jego tworzenia. Dzięki temu mamy pewność, że meble kuchenne na wymiar przez niego tworzone będą odpowiadały naszym potrzebom. Jeżeli chcemy zwiększyć funkcjonalność naszej wyspy, możemy zdecydować się na umiejscowienie w niej  pojemnych szuflad, w których przechowywać będziemy produkty spożywcze lub przybory kuchenne. Popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie płyty indukcyjnej na wyspie. Występujące obecnie na rynku stylowe okapy mogą pełnić dodatkowo funkcję dekoracyjną.

Doświadczony producent mebli kuchennych – dlaczego warto go wybrać?

Decydując się na remont kuchni, chcemy, aby pomieszczenie to służyło nam przez lata. Wiele osób decyduje się na rozwiązanie, jakim są meble kuchenne na wymiar – to rozwiązanie jest szczególnie korzystne, jeśli chcemy wykonać w swojej kuchni wyspę. Meble Prato specjalizuje się w stolarce kuchennej. Zespół wyspecjalizowanych pracowników zadba o to, aby projekt, który wykonują, był dopracowany pod każdym względem. Jako producent mebli premium tworzy swoje projekty z dbałością o każdy detal.

Wykonanie wyspy na zamówienie jest najlepszym rozwiązaniem w uzyskaniu ergonomicznej przestrzeni do gotowania. Wybierając meble kuchenne na wymiar, mamy pewność, że projekt będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Producent mebli kuchennych, jakim jest Meble Prato, zajmuje się projektowaniem oraz aranżacją wnętrz. Wyspecjalizowani pracownicy, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę, tworzą meble kuchenne na wymiar, które zachwycają swoim wyjątkowym stylem oraz funkcjonalnością.