fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Decydując się na stworzenie własnej kuchni, stajesz przed wieloma wyborami. Należy wziąć pod uwagę mnóstwo zmiennych, a do tego pozostać wiernym swoim gustom. Większość blatów po kilku latach korzystania będzie wymagała wymiany. Są jednak blaty, które będą służyć Ci przez dziesiątki lat. To blaty kamienne.

Wśród produktów możesz znaleźć, m.in. blaty granitowe, z konglomeratu kwarcowego, czy blaty marmurowe. Dlaczego warto wprowadzić do swojej kuchni właśnie takie rozwiązanie? Jakie są zalety blatów kamiennych? 

Blat z kamienia – trwałość i solidność

To niezwykle trwały materiał. Osoby, które wiele czasu spędzają w kuchni na gotowaniu, z pewnością doskonale wiedzą o czym mowa. Podczas dłuższej eksploatacji większość blatów uzyskuje przetarcia, blednie, traci swoją barwę. Kuchnia z blatem granitowym lub innym kamiennym jest bezpieczna. Kamień nie będzie się ścierał, nie będzie pękał.

 Blaty kamienne są niezwykle solidne. Nie musisz obawiać się uderzeń i zarysowań. Dzięki temu możesz bez problemu wykonywać wszystkie czynności związane z gotowaniem. Nie musisz obawiać się rozbicia jego powierzchni.

Blaty kamienne – łatwość w utrzymaniu

Tego typu blaty są również łatwe w utrzymaniu. Ich gładka powierzchnia sprawia, że bardzo łatwo jest usunąć z nich wszelkie zabrudzenia. Kamień nie będzie również wchłaniał tłuszczu, dzięki czemu szybko i bez trudu pozbędziesz się nawet lepkiej warstwy.

Jeśli mówimy już o wchłanianiu, to blaty kamienne charakteryzują się niską nasiąkalnością. Oznacza to, że nie straszna im woda, a nawet i para. Możesz przy nich gotować, ochlapać je wodą podczas zmywania lub skonfrontować z parą, podczas otwierania zmywarki, bądź piekarnika.

Rodzaje blatów kuchennych

Blaty marmurowe, granitowe lub z konglomeratu kwarcowego są również odporne na wysoką temperaturę. Nie musisz więc obawiać się stawiania bezpośrednio na nich gorących garnków, patelni czy blach. Nie odbarwią, ani nie stopią ich powierzchni.

Takie blaty możesz dopasować do swojej kuchni, jak rękawiczkę. Kamień może znaleźć się nie tylko na meblach, ale i na ścianach, tworząc w ten sposób spójny, ciekawy obraz. Można idealnie przyciąć go do kształtu pomieszczenia, uwzględniając miejsce, np. na zlewozmywak czy płytę kuchenną. Krawędzie mogą być ostre, zaokrąglone lub frezowane.

Regeneracja i naprawa blatu z kamienia

Blaty kamienne mogą zostać poddane również regeneracji. Nawet kamień, może z czasem ulec uszkodzeniu. Nie oznacza to jednak konieczności wymiany całego produktu. Jeśli chodzi o blaty granitowe, mogą być one regenerowane w dość łatwy sposób, który nie wymaga zdejmowania całego blatu.

Wprowadzenie takiego rozwiązania do naszej kuchni pozwala stworzyć niepowtarzalny wizerunek pomieszczenia. Nie istnieją dwa takie same kamienne blaty, a to dlatego, że ich kolory, rozkład barw zawsze będzie się nieco różnić. Do tego dochodzi różnorodność struktur. 

Możesz więc z ich pomocą stworzyć indywidualną, wyjątkową kuchnię, która z pewnością przyciągnie wzrok każdego i będzie cieszyć Twoje oczy każdego dnia, przez wiele lat.

Cena blatu kamiennego

Cena blatów z kamienia zależy od wielu czynników. W grę wchodzi rodzaj wybranego kamienia, kwestie montażu oraz finalnego wykończenia. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jaka jest cena blatów kamiennych, odezwij się do nas, a z chęcią podpowiemy Ci, ile może kosztować takie rozwiązanie.

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie najlepsze meble kuchenne na wymiar Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *