Nowoczesna kuchnia
pod Krakowem

Nowoczesna kuchnia

Projekt aranżacji nowoczesnej 15 metrowa kuchni z wyspą powstał w domu jednorodzinnym w Bochni. Kremowe meble na wysoki połysk. Efektowne elementy kuchni tj. okap Elica oraz zabudowa AGD zamykająca się na osi projektowanego wnętrza.

Prosty a nowoczesny design w projekcie kuchni

Za pojęciem nowoczesności możemy rozumieć różne aranżację wnętrz. Głównym atutem tej nowoczesnej kuchni, którą stworzyliśmy na wymiar jest jej jednolitość i spokojna kolorystyka. Charakteru dodają takie elementy jak okap czy lampy nad wyspą. Na kuchnię na wymiar składają się meble kuchenne z płyty MDF pomalowane na głęboki połysk w kolorze kremowym. Płytki podłogowe 80×80 w kolorze krem dopasowują się do mebli. Cokół lakierowany pod kolor frontów. Wystrój wnętrza podkreślają uchwyty z listwy krawędziowej firmy ZOBAL. Przy projektowaniu tego wnętrza zastosowaliśmy bardzo dużo szafek kuchennych na wymiar, które tworzą jednolite połacie.

Projekt blatu drewnopodobnego na wymiar powstał z okleiny PCV. Jest zintegrowany w części blatu roboczego ze ścianą a w połowie przechodzi w lacobel w kolorze frontów. Walorem projektowanego wnętrza jest duża przestrzeń przeznaczona do prac kuchennych oraz meble na wymiar w zabudowie kominowej w których w centralnym punkcie znajduję się AGD.

Zamów darmową konsultację

Przejdź do kontaktu

Nowoczesna wyspa

Kuchnia z wyspą jest nowoczesnym elementem często wybieranym przy realizacji pomieszczeń. Wyspa jest zazwyczaj centralnym punktem aranżacji kuchni – o ile się na nią zdecydujemy i mamy na nią miejsce w projektowanej przestrzeni. Gdy już się na nią zdecydujemy staje się swoistym centrum dowodzenia, punktem obserwacyjnym podczas tworzenia posiłków. Przy tym projekcie architekt wnętrz zastosował wyspę w nowoczesnej kuchni otwartej na salon, która łączy oba pomieszczenia.
Podczas prac w kuchni przy wyspie możemy mieć cały czas kontakt z innymi mieszkańcami czy też gośćmi. W tym nowoczesnym projekcie kuchni wyspa spełnia od strony strefy roboczej miejsce na przechowanie np. serwisu obiadowego. Atutem wyspy jest oczywiście dodatkowy blat do pracy. Od strony salonu aranżację wnętrz urozmaica przedłużony blat z miejscem na hokery, gdzie goście mogą się przysiąść podczas pracy w kuchni. Całość projektu elementu wnętrz wyspa-salon zamyka wzorzysta tapeta za siedziskami oraz 3 nowoczesne lampy.

Zabudowa słupkowa- element składowy nowoczesnej kuchni

Jednym z nowoczesnych przykładów rozwiązań projektów kuchennych wnętrz jest ulokowanie AGD w zabudowie kominowej – takie rozwiązanie wykorzystaliśmy i My. Zabudowa słupkowa to inaczej lokowanie jednego elementu nad drugim. Zamontowanie AGD na wyciągniecie ręki jest wygodniejsze przy wykonywaniu prac kuchennych. W kuchni nowoczesnej w zabudowie kominowej znalazły się w tym przypadku takie urządzenia jak: piekarnik, mikrofalówka, lodówka oraz ekspres. Projekt kuchni wiążę się z przemyśleniem każdego elementu. Nowoczesna kuchnia zyskała zabudowę do samego sufitu, która optycznie powiększa nam wnętrze oraz wykorzystujemy 100 % projektowanej przestrzeni.

Meble kuchenne na wymiar w Krakowie i okolicach

Miejsca na przechowywanie w kuchni nigdy za mało! Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w kuchennym projektowaniu wnętrz i realizacjach, dlatego wykonanie mebli na wymiar do kuchni nowoczesnej, gdzie każdy element musi być ściśle dopasowany było dla Nas samą przyjemnością. Jedną z ważniejszych funkcji w kuchni, które już na początku warto prawidłowo rozwiązać są rozlokowanie szafek. W tej nowoczesnej kuchni udało się maksymalnie wykorzystać miejsce na przechowywanie rzeczy. Widać to na każdym kroku: zabudowa kominowa, strefa głównego blatu roboczego oraz wyspa. Dzięki zaprojektowanym przez projektantów wnętrz jasnym i gładkim frontom wszystko wydaję się bardzo minimalistyczne a zarazem nowoczesne.