Kuchnia w stylu
skandynawskim

Projekt kuchni skandynawskiej w Krakowie

Kuchnia skandynawska to przede wszystkim proste rozwiązania, przejrzystość oraz komfort użytkowania a wszystko to osiągniemy, dzięki doświadczonym architektom wnętrz, którzy zaprojektują nam Naszą wymarzoną kuchnię na wymiar możliwości.
Dlaczego takie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane przez projektantów wnętrz? Ponieważ ta stylistyka sprawdzi się zarówno w małych mieszkaniach optycznie powiększając przestrzeń, ale również przy dużych pomieszczeniach typu open space.

Kuchnia skandynawska – jak ją zaprojektować i urządzić, jaką rolę spełnia architekt wnętrz?

Projekt kuchni skandynawskiej zależy od możliwości danej przestrzeni. Często projekty i aranżację wnętrz zmieniają się w trakcie prac, dlatego ważni są projektanci wnętrz, którzy będą elastycznie modyfikować projektem podczas realizacji – w tym przypadku również tak było. W przedstawionym przykładzie mamy rozwiązanie kuchni, która ma ok. 5 m2 z pięknym otwarciem widokowym na ogród. Aranżacja wnętrz powstała z mebli kuchennych, które były tworzone w naszej pracowni. Kuchnie na wymiar to coraz częściej wybierane rozwiązanie – widzimy tutaj stosunek jakości do ceny. Projekt kuchni skandynawskiej został wykonany od podstaw a Inwestorowi najbardziej zależało na otwartej spiżarni na wino oraz meblach kuchennych na wymiar dopasowanych do jego potrzeb. Przy stylistyce skandynawskiej trzeba pamiętać o wykorzystaniu takich walorów jak światło, które dzięki spójnej aranżacja wnętrz udało się się podkreślić jasnym, białym wykończeniem ścian. Dzięki niezasłoniętym zasłonami oknom dodatkowo wydłużymy Naszą przestrzeń. Skandynawski wystrój wnętrz charakteryzuje się praktycznością i użytecznością, którą w tej realizacji wykorzystaliśmy w rozwiązaniach tj. meble na wymiar w zabudowie – które są na wyciągnięcie ręki oraz spiżarnia na wino która jest skierowana na salon dodatkowo dodając walorów estetycznych przestrzeni.
Całość mebli z kuchni skandynawskiej powinna być ergonomiczna i sprawiająca wrażenie ułożonej z zamysłem przestrzeni w której wszystko ma swoje miejsce i nie jest niespójną całością.

Zamów
darmową konsultację

Kontakt

Naturalne materiały a nowoczesny komfort użytkowania

Skandynawskie projekty wnętrz czerpią inspirację z natury a co za tym idzie, proste formy oraz przejrzysta kolorystyka są nieodłącznym elementem tych aranżacji. U Nas za naturalnymi wykończeniem podąża nowoczesna i praktyczna technika tj. szafy na wymiar, szuflady przesuwne typu BLUM, które stosujemy w Naszych realizacjach. Są one sprawdzonym systemem szuflad z metalu oferującym najróżniejsze warianty designu.

W projekcie wnętrz zostały wykorzystane do mebli kuchennych na wymiar takie materiały drewnopodobne jak płyta laminowana firmy PFLEIDERER dąb lancelot, która została wykorzystana przy otwartej spiżarni na wino oraz blatach na wymiar.

Meble kuchenne na zamówienie z MDF zostały polakierowane na wysoki połysk w kolorze białym.

Podłoga została zaprojektowana w projekcie wnętrz w takich sposób, że w części kuchni na wymiar jest płytka, która w salonie przechodzi w dobrane kolorystycznie panele.

Meble na wymiar w kuchni skandynawskiej

Projektując kuchnie na wymiar wiemy, że każdy element jesteśmy w stanie zrealizować. Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu w wykonywaniu mebli na wymiar, dlatego ten typ kuchni nie był dla Nas wyzwaniem. Projekt wnętrz kuchni skandynawskiej powstał uwzględniając wszystkie potrzeby inwestora i możliwość przestrzeni pod kątem aranżacji wnętrz typu skandynawskiego. Wykonanie z Naszej strony wszystkich mebli oraz innych elementów na wymiar wiążę się z profesjonalizmem oraz najwyższą gwarancją materiałów. Mimo, że formy w kuchni skandynawskiej charakteryzuję prostota to często za tym właśnie idzie największa precyzja i dokładność, którą w tej realizacji udało nam się pokazać.