Kuchnia skandynawska
w stylu Ikea

Jaką kolorystykę i styl użyć w projekcie kuchni skandynawskiej?

W internecie możemy znaleźć wiele inspiracji pod hasłem ” kuchnia skandynawska na wymiar, meble skandynawskie czy kolorystyka kuchni skandynawskiej ”, ale czym na prawdę charakteryzuję się ten trend coraz częściej widziany w ekspozycjach kuchni z Ikea oraz wnętrzarskich salonach?

Przede wszystkim przy projektowaniu wnętrz typu skandynawskiego musimy zwrócić uwagę na kolorystkę mebli kuchennych, ścian i innych elementach wykończenia kuchni. Przechadzając się po krakowskich ekspozycjach np. w Ikea zauważamy, że architekci wnętrz Ikei zaprojektowali je tak, że wyróżniają się stonowaną kolorystyką, ciepłym światłem i prostą formą.

Skandynawska Ikea

Stając przed wyborem odebrania swojego wymarzonego domu czy mieszkania stajemy na przykład przed takimi decyzjami jak zaprojektowanie i wykończenie kuchni. Co wybrać? Gotowy projekt wnętrz z katalogu, czy może przykładową ekspozycję z Ikea? Widząc te piękne projekty wnętrz w tego typu salonach wyobrażamy sobie je u siebie. Jednakże nigdy nie zdarzy się, że Nasza kuchnia będzie odzwierciedleniem tej, którą ujrzymy w katalogu czy aranżacji z Ikei.

Często ”gotowce” nie sprawdzają się w Naszych projektowanych wnętrzach, ponieważ przykładowo model szafki nie jest zaprojektowany na wymiar i często musimy łatać takie niedociągnięcia meblowe. Dlatego ważne jest żeby projekt dopasować do realizacji współpracując z doświadczonymi dekoratorami czy architektami wnętrz, którzy zaprojektują nam szafy czy meble na wymiar.

Zamów
darmową konsultację

Kontakt

Kuchnia z Ikea czy kuchnia na wymiar?

Rozwijając poprzedni wątek co idzie za projektem wykonanym pod Nas przez architekta wnętrz ? Oczywiście precyzja dopasowania na wymiar każdego elementu. Nic nie jest przypadkowo a przed przystąpieniem do projektu wizja lokalna i inwentaryzacja pozwalają nam poznać projektowaną przestrzeń. Przedstawiona na zdjęciach kuchnia na wymiar powstała w Krakowie.

Meble powstały na wymiar w Naszej pracowni spod ręki doświadczonych stolarzy. Kolorystyka bieli, szarości i jasnego drewna idealnie komponuję się w tej skandynawskiej kuchni. Każdy element w projektowanym wnętrzu jest spójny z ramami wnętrza. Górne szafki przez to, że zostały zaprojektowane do samego sufitu optycznie powiększają projektowane wnętrze krakowskiego mieszkania.