Kuchnia Kaszmir

Ponadczasowa kuchnia - kaszmir najmodniejszym kolorem

Chcąc nadać nowy, świeży wygląd naszej kuchni często sięgamy po inspiracje dostępne w czasopismach wnętrzarskich, w Internecie lub na forach, na których użytkownicy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Ostatnie trendy pokazują, że kolor kaszmirowy bije rekordy popularności, jeżeli chodzi o wykorzystanie go w projektach kuchni. Z czym zestawić ten szalenie popularny odcień, aby dobrze komponował się w Twojej kuchni? W naszym artykule przedstawiamy Ci modne połączenia wykorzystujące kaszmir.

Na wielu internetowych forach dotyczących urządzania wnętrz zobaczyć możemy zdjęcia realizacji mebli kuchennych, wykorzystujących kolor o wdzięcznej nazwie kaszmir. Osoby nieśledzące branży wnętrzarskiej mogą czuć się skonsternowane, słysząc to określenie. Nazwa nie jest bowiem jednoznaczna i pierwsze co przywodzi na myśl, to rodzaj tkaniny popularnie wykorzystywanej do wytwarzania swetrów. Jak wygląda kolor kaszmirowy?

Kaszmir to barwa z pogranicza kilku kolorów. Tak naprawdę może mieć różne odcienie oraz natężenie. Kolor kaszmirowy łączy w sobie nuty beżu, z odrobiną różu i szarości. Wszystko to zamknięte jest w jasnej oprawie, tworząc kolor przypominający delikatny, śmietankowy krem. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób zestawić ten kolor z innymi elementami Twojej kuchni zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Elegancka kuchnia kaszmir - mat w nowoczesnym wydaniu

Mat jest aktualnie najpopularniejszym wykończeniem stosowanym w kuchni. Jest wykorzystywany zarówno w meblach, jak i urządzeniach i akcesoriach kuchennych. Nadaje elegancki charakter pomieszczeniu, dzięki czemu doskonale komponuje się z kolorem kaszmirowym. Matowe fronty szafek wykorzystujące tę barwę już od wielu sezonów stanowią niezwykle silny trend w stolarce mebli kuchennych.

Kaszmir jest o tyle wdzięczną barwą, że nie tylko dobrze prezentuje się w macie, ale również rewelacyjnie wygląda w zestawieniu z błyszczącym wykończeniem. Lustrzany szlif frontów szafek o wysokim połysku w przyjemny sposób odbija światło, sprawiając, że kuchnia staje się jaśniejsza. Błyszczące wykończenie szafek w kuchni powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe, co doskonale sprawdzi się w kuchniach o niewielkim metrażu.

Niepowtarzalne połączenie - kaszmir z drewnem

Drewniane wykończenie mebli kuchennych doskonale pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych kuchni. Blat wykonany w drewnie w połączeniu z matowymi frontami szafek w kolorze kaszmiru stworzył ponadczasowe i niezwykle eleganckie połączenie, które dopełnione ozdobnymi uchwytami stworzy spójną całość. Dodatkowo takie połączenia można wzbogacić o ozdobny żyrandol, który sprawi, że Twoja kuchnia zmieni się w wytworne pomieszczenie.

Jeżeli preferujesz nowoczesny design, a klasyczny styl nie leży w Twoim guście, możesz połączyć drewniany blat z frontami szafek o błyszczącym wykończeniu. Takie zestawienie dobrze komponuje się z minimalistycznymi dodatkami. Zrezygnowanie z odstających uchwytów również może być dobrym rozwiązaniem. Błyszczące fronty nie lubią przesady, warto ograniczyć się do niezbyt ozdobnych lamp czy żyrandoli. W innym przypadku atmosfera w pomieszczeniu może być zbyt przytłaczająca.