Ceny kuchni
na wymiar

Ile będzie kosztować kuchnia którą sobie zaprojektowałem?

Koszt kuchni najprecyzyjniej można określić po stworzeniu projektu przez architekta wnętrz. Projekt oraz wizualizacje również w znaczący sposób pomogą nam sprecyzować materiały z jakich wykonamy kuchnię a co za tym idzie cenę za materiały i wykonawstwo. Kompleksowy projekt i wycenę mogą Państwo wykonać u Nas w biurze pod okiem doświadczonych projektantów wnętrz.

Jaka jest cena kuchni na wymiar?

Zaczynając przygodę z projektowaniem wnętrz swojego wymarzonego mieszkania czy domu stajemy często przed trudnymi wyborami. O ile sypialnie czy salon, który zaprojektujemy sami bądź zlecimy to projektantowi wnętrza możemy sobie inaczej aranżować zmieniając układ mebli czy kolor ścian to w innych pomieszczeniach nie pójdzie to tak łatwo.

Decydując się na projekt kuchni na wymiar tak żeby była komfortowa i funkcjonalna oraz żeby nam służyła na całe lata zależy przede wszystkim od tego ile jesteśmy w stanie zainwestować w meble kuchni na wymiar. Zabierając się za projekt kuchni warto wcześniej już się zorientować jakie są koszty wyposażenia kompleksowego oraz od jakich czynników jest zależna cena.

Zatem jaki budżet musimy przewidzieć przy kuchni robionej na zamówienie? Zdecydowanie więcej niż na gotowe wyposażenie kuchni, które możemy kupić np w IKEI.

Zamów
darmową konsultację

Kontakt

Dlaczego kuchnia na wymiar a nie gotowe meble kuchenne?

Decydując się na meble kuchenne robione na wymiar mamy pewność, że wszystko jest robione ”pod Nas”, jednakże największym plusem mebli ze sklepów jest ich przystępna cena i w miarę krótki czas oczekiwania i na tym pozytywy się kończą. W przypadku gotowych mebli z sieciówek typu Ikea, Leroy Merlin to Nasza kuchnia musi się dostosować do elementów kuchni, które są niezmienne gabarytowo, czyli budujemy kuchnię z rzeczy gotowych. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w realiach?

Mamy niedopasowane mebli do nietypowych pomieszczeń. Układ sprzętów AGD i blatów roboczych nie będzie pod nasze preferencje i potrzeby. Największym plusem mebli do kuchni na wymiar jest ich dopasowanie do każdej przestrzeni. To my zdecydujemy, gdzie chcemy blat roboczy a gdzie więcej miejsca na przechowywanie. Kuchnia będzie nam służyć na długie lata, dlatego powinniśmy ją stworzyć wraz z architektem wnętrz tak żeby nie tylko pasowały do adaptowanego pomieszczenia, ale i do Nas.

Od jakich czynników zależy cena kuchni?

Cena kuchni zależy przede wszystkim od metrażu, użytych materiałów, wyposażenia szafek oraz urządzeń AGD. Najlepiej jak początkowo sami określimy budżet jaki dysponujemy na kuchnie na wymiar. Architekt czy projektant wnętrze postara się dobrać takie wykończenie kuchni żebyśmy byli usatysfakcjonowani.

Wiadomo, że koszt kuchni stworzonej od podstaw jest droższy, ale wiadomo też, że za ceną idzie jakość, dopasowanie i precyzja wykonanie przez doświadczonych stolarzy z którymi Państwo będą współpracować decydując się na realizację projektu w naszej firmie.

Elementy kuchni na wymiar: fronty, korpusy, blat

Kuchnia składa się z wielu elementów, które współgrają ze sobą i tworzą sprawnie działającą, codziennie eksploatowaną przestrzeń. Korpus kuchni musi być mocny i wytrzymały, ponieważ na nim opiera się reszta elementów kuchni, jest tak jakby swoistym szkieletem. Najczęściej wykonywany jest z płyty meblowej i to z jakiego materiału będzie zrobiony będzie ważyć na trwałości kuchni, dlatego nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Na średniej wielkości kuchnie składa się około 10m2 frontów. Ich ceny szacują się od ok 100 do nawet 900 zł /m2 . Wyróżniamy fronty z płyty wiórowej, które są najtańsze, wykonane z MDF oraz lakierowane, które są stosunkowo najdroższe. Kuchnia może zostać dodatkowo wyposażone we fronty z witryną szklaną, która jednakże generuję dodatkowe koszty.

Ceny blatów zależne są od materiału z którego jest wykonany oraz wielkości i często szerokości. Standardowa szerokość blatu to 60 cm. Cena wzrasta, gdy blat nachodzi we wnękę okienną. Najczęściej wybierane są blaty laminowane, których koszt oscyluję między 50 – 160 pln za mb. Jest to blat często wybierany ze względu na dość przystępną cenę i duży wybór kolorystyki i faktur. Rzadziej wybierane są blaty drewniane, betonowe bądź z konglomeratu, który jest ostatnio bardzo popularny. Ceny za te materiały są już o wiele wyższe.

Wyposażenie AGD

Dobór wyposażenia kuchni jest zależy przede wszystkim od Naszych potrzeb oraz funduszy, które chcemy przeznaczyć na AGD. Cena naszej kuchni może wzrosnąć dwukrotnie przez wybrane sprzęty. Można je zakupić samemu bądź kompleksowo zamówić wykonanie całej kuchni w Naszym biurze projektowym w Krakowie.

Sprzęty AGD powinny być spójne z meblami kuchennymi. Pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać czy doborze wyposażenia jest to czy mają być one w zabudowie czy wybrać AGD wolnostojące. Ten wybór powinien być już postanowiony na etapie projektowania kuchni i ustalony z projektantem wnętrz.

Znaczenie oświetlenia w kuchni

Jak zaplanować oświetlenie w kuchni? Tak, żeby oprócz walorów estetycznych światło zapewniło nam bezpieczne funkcjonowanie w kuchni. Architekt wnętrz projektując oświetlenie kierują się zasadami ergonomii. Wyznaczamy poszczególne strefy a do nich dopieramy odpowiednie światło.

W kuchni będziemy przede wszystkim używać ostrych narzędzi do przyrządzania potraw a do tego potrzebne jest nam odpowiednie oświetlenie zadaniowe. Głównym punktem świetlnym będzie oświetlenie ogólne w postaci dekoracyjnej lampy. Dodatkowym elementem będzie oświetlenie dekoracyjne np. w postaci pasków ledowych w cokole i nad szafkami.