fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Jak dobrać odpowiedni styl do własnego wnętrza?

Projektowanie wnętrz to kompleksowy proces pozwalający nam stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli komfortowo się poruszać, a jednocześnie odzwierciedli naszą osobowość i styl życia. Wybór odpowiedniej estetyki dla wnętrza jest kluczowym aspektem procesu aranżacji, mającym ogromny wpływ na to, czy ostatecznie będziemy się w nim dobrze czuć.

Rozpoznaj własne potrzeby

Kiedy zaczynamy planować projekt wnętrza na samym początku warto poznać własne preferencje i gusta. Zastanówmy się, na czym dokładnie nam zależy, jakie kolory, materiały i wzory przyciągają naszą uwagę. Możemy czerpać inspiracje z magazynów o wnętrzach, stron internetowych czy odwiedzając wystawy mebli i aranżacji, a także gromadzić zdjęcia czy projekty wnętrz, które szczególnie nam się podobają.

Cele i funkcje pomieszczenia

Każde pomieszczenie ma swoje określone cele i funkcje. Salon może na przykład pełnić funkcję miejsca spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także strefy relaksu i rozrywki. Kuchnia to przede wszystkim miejsce, gdzie gotujemy i spożywamy posiłki, ale może być również miejscem spotkań i posiadówek. Przed wyborem stylu aranżacji zastanówmy się, jaki jest główny cel pomieszczenia, co w nim będziemy robić i jakie funkcje ma spełniać.

Komfort i funkcjonalność

Estetyka wnętrza to ważny aspekt, ale nie powinna przesłaniać funkcjonalności i komfortu użytkowania. Przestrzeń powinna być dostosowana do naszych potrzeb i umożliwiać wygodne korzystanie z niej na co dzień. Przy wyborze stylu warto zwrócić uwagę na to, czy spełnia on wymagania funkcjonalne. Jeśli na przykład projektujemy kuchnię, priorytetem powinny być funkcjonalność blatu roboczego oraz łatwa dostępność przechowywanego sprzętu.

Eksperymentuj z detalami

Projektowanie wnętrz to proces kreatywny, który pozwala eksperymentować z detalami i dodatkami. To właśnie drobne elementy takie jak poduszki, dywany, obrazy, rośliny doniczkowe i inne dekoracje nadają wnętrzu unikatowy charakter. Dobór detali pozwala nam wyrazić swój styl i dodać przestrzeni unikalnego wyrazu.

Sięgnij po meble na wymiar

Mebel na wymiar to doskonałe narzędzie do dostosowania wnętrza do swoich potrzeb i stylu. Niezależnie od tego, czy preferujemy klasyczną elegancję, czy nowoczesny minimalizm, meble na wymiar pozwalają dostosować przestrzeń do własnych upodobań. W Prato oferujemy meble na wymiar, wspólnie z klientami wypracowując unikalne rozwiązania, które idealnie wpasują się w daną aranżację.

Jeśli trudno Ci dokonać wyboru lub projektowanie wnętrza wydaje się zbyt skomplikowane, w Prato oferujemy profesjonalne wsparcie na każdym kroku. Wspólnie ustalamy, jakie oczekiwania spełniać ma wnętrze, w jakim stylu klient chciałby je urządzić, a następnie we współpracy z projektantami sporządzamy projekt wnętrza – od projektu budowlanego aż po montaż instalacji i wykończenie pomieszczeń. Zobacz nasze realizacje i zadzwoń! Wspólnie zaprojektujemy meble Twoich marzeń.