studio@mebleprato.pl
+48 510 714 191

Zasłony do kuchni – nowoczesne aranżacje

Zasłony do kuchni to świetny wybór do każdego nowoczesnego wystroju domu. Możesz wybrać różne wzory w zależności od Twojego gustu i osobowości. 

Chcesz uatrakcyjnić wystrój swojej kuchni? A może chcesz chronić prywatność swojego domu? Jakie są najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasłon lub zasłon? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Zasłony w kuchni – korzyści

Zasłony są bardzo wszechstronne i można je wykorzystać do zmiany wyglądu Twojej kuchni z nowoczesnego na rustykalny lub ze stylu współczesnego na vintage. Obecność zasłon w kuchni otwiera także wiele możliwości projektowania nowoczesnego wystroju domu. 

Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na nowe zasłony, wystarczy po prostu dodać nowe oprawy oświetleniowe, które również pomogą Ci osiągnąć pożądany wygląd. 

Dla lubiących praktyczne rozwiązania na rynku dostępne są komplety zasłon z firanami. Zestaw pozwala na szybką zmianę aranżacji, a szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że pasuje do wnętrz urządzonych w dowolnym stylu. 

Zasłony są również praktyczne pod względem zastosowania i przeznaczenia, ze względu na ich cechy pozwalające na kontrolę światła i ciepła.

Prywatność, estetyka i komfort

Głównym przeznaczeniem okna kuchennego jest wentylacja i dostarczanie naturalnego światła. Mając to na uwadze, wiele osób szukało zasłon, które można umieścić nad oknem, ale bez faktycznego zasłaniania go.

Wysokiej klasy zasłony mogą zapewnić prywatność w razie potrzeby, a jednocześnie zapewniają estetyczny wygląd, który jest pożądany przez wielu właścicieli domów. Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów zasłon, które mogą pomóc w tym zadaniu.

Zasłony to także pomoc przy gotowaniu w domu. Dzięki najlepszej technologii tkaniny z niesamowitą szybkością pochłaniają wszelkie zapachy i tłuszcz, a takich w Twojej kuchni nie brakuje. Zapomnij o spędzaniu godzin na sprzątaniu. Doskonale zaprojektowane firany z prostym mechanizmem, są łatwe w użyciu.

Długie zasłony czy krótkie – które wybrać?

Zasłony możemy znaleźć w różnych kształtach i kolorach. Jakie są plusy i minusy długości zasłon?

Plusy: Długie zasłony zapewniają lekki i przewiewny efekt w kuchni, którego nie zapewniają krótkie zasłony. Zasłony stają się centralnym punktem w nowoczesnym pokoju, w którym jest zbyt wiele okien bez zasłon i rolet, aby pomóc w rozbiciu przestrzeni.

Minusy: Wadą długich zasłon jest to, że czasami mogą powodować odblaski na oknach i blatach kuchennych . Jeśli masz w domu małe dzieci, najlepiej unikać długich zasłon, dla bezpieczeństwa.