fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Salon z aneksem kuchennym w nowoczesnym stylu 

Połączenie salonu z aneksem kuchennym jest bardzo popularnym i wygodnym rozwiązaniem. Przy odpowiednim zaaranżowaniu przestrzeni, będziemy mogli cieszyć się nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem. W tym artykule dowiecie się jak najlepiej zagospodarować tego typu pomieszczenie. 

Salon z kuchnią – aranżacje

Zaaranżowanie salonu z aneksem kuchennym nie jest łatwym zadaniem. Wiele osób twierdzi, że połączenie tych dwóch stref może okazać się mało praktyczne. Jednak wcale tak nie musi być. Warto podkreślić, że nie musimy oddzielać kuchni od salonu żadną ścianą, by wyraźnie podkreślić przeznaczenie poszczególnych stref w pomieszczeniu. 

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wyspy kuchennej, która gustownie odseparuje część kuchenną od salonu. Możemy również postawić na zakup stołu na wymiar, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dzięki temu osoby przygotowujące posiłki w strefie kuchennej nie stracą kontaktu z gośćmi przebywającymi w salonie. 

Stół na wymiar jest również świetnym rozwiązaniem w przypadku małych powierzchni, gdzie ważną kwestią jest zadbanie o jak największą funkcjonalność pomieszczenia. Usytuowanie dużego stołu w małej przestrzeni nie będzie wyglądało dobrze – zbyt duży mebel będzie znacząco dominował nad pozostałymi elementami wystroju wnętrza. 

Jaki aneks kuchenny wybrać?

W przypadku większości mieszkań aneks kuchenny nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Aranżując go warto wziąć pod uwagę kilka prostych zasad, które umożliwią komfortowe i swobodne poruszanie się po tej części domu. W tym przypadku sprawdzi się tzw. „trójkąt roboczy”. 

Co to właściwie znaczy? Jest to odpowiednie umiejscowienie poszczególnych elementów wyposażenia kuchni. Mowa tu o lodówce, kuchence oraz zlewozmywaku. Ważne jest bowiem, aby usytuować je w taki sposób, by tworzyły wierzchołki trójkąta. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu przygotowywanie posiłków będzie bardziej komfortowe. Należy również pamiętać o odpowiednich odległościach pomiędzy zlewem a kuchenką, które zapewnią swobodne poruszanie się po strefie kuchennej. 

Oświetlenie kuchni i salonu 

Urządzając salon z kuchnią warto pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia zarówno w części kuchennej, jak i salonowej. W przypadku wyboru lamp do kuchni dobrze jest postawić na mocne źródło światła, które ułatwi wykonywanie prac związanych z przygotowywaniem potraw. 

Natomiast w kwestii doboru oświetlenia do salonu, lepiej będzie zdecydować się na klimatyczne oświetlenie, które stworzy relaksującą i przyjemną atmosferę w tej części mieszkania. Zastosowanie różnego rodzaju światła pomoże również oddzielić od siebie strefę kuchenną i wypoczynkową. 

Nowoczesne rozwiązania w salonie z aneksem kuchennym 

Wybór mebli do nowoczesnej  kuchni otwartej na salon należy bardzo dobrze przemyśleć. Jest to najbardziej reprezentacyjna część mieszkania, dlatego trzeba pamiętać, aby poszczególne elementy umeblowania wnętrza były spójnie dobrane – powinny stanowić harmonijną całość.

W przypadku kontrastowych wnętrz możemy wykorzystać zestawienie różnorodnych kolorów i faktur, które pozwolą osiągnąć niebanalny efekt.

Połączenie salonu z aneksem kuchennym to, coraz częściej stosowane rozwiązanie. Wybór mebli oraz dodatków dekoracyjnych to kwestia gustu, jednak warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawią, że zaaranżowane wnętrze będzie zadziwiać wszystkich gości.

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie najlepsze meble kuchenne na wymiar Kraków.