fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Oświetlenie w meblach kuchennych – estetyka i funkcjonalność

Każdy z nas marzy o pięknej i praktycznej kuchni. Najlepiej, aby była idealnie dopasowana do pomieszczenia, którym dysponujemy. Meble kuchenne to nie wszystko, zastanawiając się nad tym jakie oświetlenie w kuchni, do wyboru mamy wiele ciekawych opraw sufitowych. Można jednak wzbogacić je również oświetleniem blatów i samych mebli.

Jakie oświetlenie w kuchni?

Odpowiedź na to pytanie nie jest uniwersalna. Wiele zależy od naszych preferencji oraz budżetu. Warto jednak zdecydować się na dodatkowe oświetlenie, poza tradycyjnym – górnym. Można więc postawić na oświetlenie blatu.

Oświetlenie blatu jest polecane klientom od wielu lat. Nadaje ono klimatu, ładnie eksponuje kuchnię nawet późnym wieczorem, a co więcej umożliwia wykonywanie drobnych prac, bez konieczności włączania górnego światła. W tym przypadku oświetlenie do kuchni możemy zainstalować pod postacią pojedynczych halogenów, umieszczanych w specjalnie wykrojonych w spodach szafek otworach.

Podświetlenie mebli kuchennych

Dostępne są również takie, które można przymocować do dołu mebla, bez konieczności uszkadzania go. Ostatnim krzykiem mody są też łańcuchy LED-owe. Zapewniają jednostajne nasilenie światła. Możemy również wybrać ich barwę: białą ciepła, ciemną lub wariant RGB, który umożliwi nam wybranie dowolnego koloru, w zależności od nastroju. To jednak nie jest jedyna metoda na oświetlenie w meblach kuchennych.

Sprawdź także: Jak dbać o meble kuchenne?

Możemy również oświetlić dół stojących szafek kuchennych. Dzięki temu stworzymy przyjemną dla oczu kompozycję wizualną. Poza tym będziemy dokładnie wiedzieć, w którym miejscu zaczynają się kuchenne szafki i zminimalizujemy ryzyko uderzenia się o nie. Tego typu oświetlenie będzie jednak wymuszać na nas skrupulatne i regularne porządki. Warto wspomnieć, że tak zainstalowane diody, uwidocznią wszelkie zabrudzenia podłogi oraz kurz.

Oświetlenie szafek kuchennych

W naszej kuchni możemy zamontować też dodatkowe światło na szczycie wiszących szafek. Mogą być to pojedyncze halogeny na specjalnej listwie, na wysięgnikach lub diody LED. I tu ponownie, to nie tylko aspekt estetyczny, który elegancko podświetli nasze meble kuchenne wieczorem, tworząc przyjemny nastrój. To również fantastyczna opcja do doświetlenie zawartości szafek. Innymi słowy: możemy wyjmować z nich potrzebne rzeczy, bez konieczności włączania górnego oświetlenia. A jeśli jesteśmy już przy wnętrzu szafek…

Warto pamiętać też o wszelkiego rodzaju witrynach. To te meble kuchenne, które eksponują swoją zawartość. Często w nich trzymana jest porcelana, kryształy, kieliszki lub drogie alkohole. Za dnia przeszklone drzwiczki odsłaniają swoją zawartość. Można również zamontować oświetlenie wewnątrz witryn, dzięki czemu ich wnętrze będzie podświetlane również wieczorami i nocą.

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie najlepsze meble kuchenne na wymiar Kraków.