Nowoczesne kuchnie 2022

Zbliżająca się wiosna to idealny czas na zmiany. Budząca się do życia natura może stać się motywacją do odświeżenia otaczającej nas przestrzeni. Decydując się na remont kuchni mamy na uwadze to, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna. Nie należy jednak zapominać o aspektach wizualnych tego pomieszczenia. Jakie są trendy obowiązujące w 2022 roku? W naszym artykule przedstawimy Ci nowinki wprost z wnętrzarskiego świata.

Odnowiona kuchnia - 2022 rokiem zmian

Ostatnie dwa lata niezaprzeczalnie wpłynęły na społeczność na całym świecie. Wizja chylącej się ku końcowi pandemii sprawia, że w głowach wielu z nas narodziła się potrzeba zmian. Jedni zmieniają pracę, inni – kuchnie na wymiar Kraków. Niewątpliwie, odpowiednią ergonomię w tym pomieszczeniu zapewniają meble kuchenne na wymiar. Nowoczesne, rustykalne, czy też minimalistyczne aranżacje – na rynku dostępnych jest wiele możliwości. Którą z nich wybrać?

Podczas projektowania kuchni warto nie tylko skupiać się na aspektach wizualnych tego pomieszczenia, ale przede wszystkim należy mieć na uwadze jego użyteczność. Jest to niezwykle ważna cecha, którą należy brać pod uwagę, wybierając wyposażenie kuchni. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby przestrzeń ta była dostosowana do naszych potrzeb oraz nie powodowała uczucia dyskomfortu podczas przebywania w niej. Stwórz wyjątkowe wnętrze, wykorzystując najnowsze trendy w kuchni!

Trendy kolorystyczne - modne kuchnie 2022

Moda dotycząca wystroju wnętrz dynamicznie się zmienia. Mimo, że coroczna całkowita zmiana aranżacji jest niemożliwa, jesteśmy w stanie wpłynąć na charakter naszego pomieszczenia, zmieniając kolor ścian, czy też wykorzystując modne dodatki. Jakie kolory powinieneś wybrać do swojej kuchni, aby utrzymać ją w aktualnie obowiązujących trendach wnętrzarskich?

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się jasne kuchnie. 2022 rok również podtrzyma tę tradycję. Biel i beż w połączeniu z jasnym drewnem stworzą przytulną atmosferę zachęcającą do wspólnego gotowania i biesiadowania. Na równie wysokiej pozycji utrzymują się ciemne, nasycone odcienie niebieskiego i zielonego, które stanowią opozycję dla wcześniej wymienionych barw. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kolorystycznych. 

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar

Minimalistyczne, nowoczesne wnętrza, wykorzystujące nieskomplikowane elementy i stonowane kolory również będą wpisywały się w trendy obowiązujące w 2022 roku. Kuchnia utrzymana w surowym stylu, w której główną rolę odgrywają cegła i beton, a meble przybierają uproszczone geometrycznie formy, jest ostatnim krzykiem mody. Popularnym elementem w takich wnętrzach są urządzenia oraz przyrządy kuchenne, które oprócz swojego użytecznego zastosowania, pełnią funkcję dekoracyjną. 

Wciąż modnym rozwiązaniem będzie industrialna kuchnia. 2022 rok nada jej jednak odrobinę lżejszego stylu, wykorzystując rośliny doniczkowe. Połączenie czerwonej cegły na ścianach z matowymi frontami szafek jest niesamowicie popularne! Geometryczne, nisko zawieszone lampy są obowiązkowym elementem kuchni utrzymanej w loftowym stylu. Wszystkie te detale doskonale komponują się z jasnym drewnem, tworząc spójną całość. 

Najnowsze trendy w kuchni - czym się zainspirować w 2022 roku?

W 2022 roku niezwykle modne będzie łączenie różnych stylów. Chęć urozmaicenia wnętrza sprawiła, że wiele osób nie chce utrzymywać swojej kuchni tylko i wyłącznie w jednym, przewodnim nurcie. Dzięki potrzebie zerwania z monotonią powstało wiele niezwykłych projektów, które możemy zaobserwować na mediach społecznościowych oraz różnych grupach o tematyce wnętrzarskiej.

Przez ostatnie lata rekordy popularności bije kuchnia w stylu skandynawskim. Wykorzystuje jasne kolory, drewno oraz przeszklone fronty szafek. Elementy tego wystroju coraz częściej łączone są z przeciwstawnymi stylami. Czy możliwe jest skomponowanie czerwonej, typowo industrialnej cegły ze skandynawskimi szafkami? Jak prezentować się będą bogato zdobione, złote dodatki w pomieszczeniu o minimalistycznym wystroju? Możliwości łączenia stylów jest wiele. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.