fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Mała kuchnia w bloku – jak urządzić?

Aranżacja małej kuchni często wydaje się być problematyczna ze względu na brak większej przestrzeni. Nic bardziej mylnego! Można urządzić ją na wiele sposobów – a w każdym z nich można zamieścić wszystko, czego oczekujesz. Powiedz nam, jaki typ kuchni chciałbyś urządzić- małą kwadratową kuchnię w bloku z oknem, czy też wąską kuchnię z wysoką aranżacją – a my Ci powiemy, jak tego dokonać!

Meble kuchenne do małej kuchni

Mówi się, iż kuchnia jest sercem domu. Dlatego należy ją urządzić w taki sposób, aby każdy z domowników kochał w niej przebywać. Jest wiele atrakcyjnych pomysłów, co do aranżacji małej kuchni. Najbardziej popularne jest wykonanie kuchni w kształcie litery L lub jednorzędowo.

Do projektu nawet bardzo małej kuchni idą nam na pomoc szafki na wymiar Prato. Można je idealnie dopasować nawet w najcięższych do zagospodarowania przestrzeniach. Powiedz nam, czego oczekujesz od swojej kuchni, a my przedstawimy Ci nasze najlepsze pomysły, co do aranżacji Twoich postulatów.

Mała kuchnia w bloku – inspiracje

Pomysł na małą kuchnię wymaga powiewu kreatywności i dobrego pomysłu. Należy się trzymać kilku niepodważalnych zasad, aby uniknąć efektu tzw. ,,zaśmiecenia” pomieszczenia, który jest bardzo charakterystyczny dla niewielkich pomieszczeń. 

Nawet, jeżeli w małej kuchni jest naprawdę czysto- ,,zagracenie” różnymi akcesoriami na widoku może powodować dokładnie odwrotny efekt. Aby Tego uniknąć, mamy kilka rozwiązań!

  • Wyposaż swoją kuchnie w haczyki, listwy magnetyczne, relingi lub szyny (również w środku szafek)- dzięki temu, wiele potrzebnych Ci rzeczy będzie wisieć, zamiast zajmować miejsca na blatach.
  • Wysuwana deska do krojenia z szafki pod blatem- nie będzie zajmowała miejsca podczas gotowania, a w razie potrzeby może służyć jako jeden z dodatkowych blatów! 
  • Mała kuchnia z salonem w bloku? Wyspa jest idealnym rozwiązaniem! Dzięki niej zyskasz dodatkowe miejsce na blat, który równocześnie może być stołem- oraz dodatkowe miejsce na szafki. 
  • Warto wyposażyć nasze szafki w specjalne przegródki do przypraw, organizery na produkty oraz podkładki do szafek- dzięki temu utrzymanie porządku będzie o niebo łatwiejsze.
  • Mała zmywarka na rzecz dużego zlewu- bardziej funkcjonalna, bardziej przydatna, bardziej eco. 
  • Wykorzystajmy całą przestrzeń, aż po sufit! Rzadziej używane akcesoria kuchenne mogą leżeć na samej górze- wtenczas proponujemy przeszklone szafki- dodadzą one nowoczesnego designu!
  • Ukryjmy sprzęty! Zabudowa lodówki czy mikrofalówki dyskretnie chowa twoje sprzęty AGD, a jednocześnie tworzy nam więcej miejsca na blacie – bądź dodatkową szafkę nad lodówką specjalnie na Twoje akcesoria.

Pomysł na małą kuchnię – o czym pamiętać?

Odejdź od sztywnego schematu aranżacji kuchni, gdzie znaczna część wygląda identycznie i można spotkać ją w większości domów, a meble robione są na skalę masową z jakości materiałów, które nie posłużą Ci na lata. Białe, marmurowe blaty z cudownym błyskiem oraz podświetleniem to coś na pewno dla Ciebie. Wolisz tradycjonalizm? Brązowe szafki z żeliwnymi uchwytami podbiją Twoje serce. Zdradź nam charakter Twojej wymarzonej kuchni, a resztą zajmiemy się my.

Szafki na zamówienie – dopasuj je do swojej kuchni

Kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie w niej wykonuje się najwięcej czynności w ciągu dnia. Szybkie śniadanie, obiad rodzinny czy długo wyczekiwana kolacja z przyjaciółmi. Dlatego musi być solidna, funkcjonalna, a zarazem przyjemna dla oka i dobrze wykonana. 

Kuchnie robi się na lata- dlatego też należy ją wykonać z najlepszej jakości surowców, dzięki czemu jest zapewniana bardzo wysoka jakość usługi. Pewność, że meble będą Ci służyły przez bardzo długi czas i przez lata będą wyglądały niemal tak, jak tuż po samym zakupie- to właśnie gwarantujemy. Jesteśmy firmą z 12-letnim doświadczeniem i indywidualnym podejściem do każdego klienta.