studio@mebleprato.pl
+48 510 714 191

Lustro do salonu – jakie wybrać?

Lustra to element domu, który nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie, ale również jest świetną dekoracją lub wykończeniem wnętrza. Doskonale sprawdzają się w każdym stylu mieszkania oraz sprawiają, że aranżacja staje się ciekawsza i bardziej przejrzysta.

Jak zaaranżować? – lustro w salonie

Warto pamiętać o tym, że lustro to element, który nadaje się nie tylko nad umywalkę w łazience. Jest to doskonałe urozmaicenie wnętrza zarówno do przedpokoju jak i salonu, czy sypialni. 

Lustra mają wiele funkcji, nie tylko możliwość kontroli swojego wyglądu czy też zobaczenie odbicia.

  • Rozjaśniają wnętrze 
  • Dodają aranżacji klimatu 
  • Optycznie powiększają pomieszczenie 
  • Wizualnie korygują rozmiar pokoju 

Jak dobrać lustro do salonu?

Dobrze dobrane lustro to element salonu, który przyciąga wzrok oraz sprawia, że pomieszczenie staje się eleganckie i gustowne. 

Przy aranżacji salonu z wykorzystaniem lustra należy pamiętać, aby dostosować wielkość do gabarytów pokoju,aby nie stał się on przytłaczający.

Inną ważną kwestią jest wybór ramy, jej rodzaj oraz kształt może podkreślić styl danego wnętrza lub stanowić jego ciekawe przełamanie. 

Ostre krawędzie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, natomiast zaokrąglone dopasują się do pomieszczenia w stylu klasycznym.

Lustra w salonie nowoczesnym – wiszące czy stojące?

Wybierając lustro dobrze dostosuj jego wielkość, umiejscowienie oraz sposób instalacji do ilości miejsca w pomieszczeniu oraz jego metrażu. 

W przestronnym salonie, na sporej ścianie świetnie odnajdzie się duże wiszące lustro. Natomiast stojące wymaga dobrze dobranego kąta, w którym nie będzie narażone na przypadkowe stłuczenie.

Decydując się na lustro w dużych rozmiarach należy pamiętać, o dokładnym zaplanowaniu całej aranżacji uwzględniającej zachowanie dla niego odpowiedniej przestrzeni. 

Ważne jest, aby przedmioty znajdujące się przed nim w żaden sposób go nie zasłaniały oraz nie narażały na zniszczenie.

Lustro nad kanapą – jakie wybrać?

Sprawdzonym sposobem na wykończenie wnętrza jest powieszenie lustra nad komodą. Sprawi ono, że salon będzie bardziej przejrzysty oraz będzie pięknie odbijać promienie słoneczne, dzięki czemu pokój stanie się rozświetlony. 

Ważne jest, aby przy wieszaniu zachować odstęp lustra od szafki około 20-30 cm, aby przedmioty na niej ustawione nie nachodziły na lustrzaną ramę. 

Świetnie sprawdzi się ono również stojąc na komodzie, jednakże wtedy należy ograniczyć ilość znajdujących się na niej drobiazgów.

Lustro nad kanapą – jakie wybrać?

Ciekawym pomysłem aranżacji z wykorzystaniem lustra jest powieszenie go nad kanapą. Przeważnie w tym miejscu możemy spodziewać się obrazu, aczkolwiek duża lustrzana tafla doskonale sprawdzi się zamiast niego lub obok kilku mniejszych grafik w ramkach. 

Ważnym aspektem jest jednak, aby pamiętać by wszystkie tworzyły jedną całość i zbytnio nie różniły się od siebie. Takie rozwiązanie sprawi, że pokój stanie się ciekawszy i będzie sprawiał wrażenie bardziej przytulnego. Przy dobrze dopasowanej aranżacji idealnie odnajdzie się tu lustro w każdym kształcie.