studio@mebleprato.pl
+48 510 714 191

Jak urządzić małą łazienkę?

Każdy pragnie, aby jego wnętrze było wyjątkowe, klimatyczne oraz zwracało uwagę wszystkich gości. Mogłoby się wydawać, że rozmiar mieszkania może być problemem.

Jednak to nieprawda, dobrze zaprojektowane wnętrze sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne oraz komfortowe, bez względu na jego metraż.

Mała łazienka w bloku

Łazienka to pomieszczenie z którego korzystają wszyscy, zarówno goście jak i domownicy. Dlatego też ważne jest, aby było to pomieszczenie czyste oraz schludne.

Przy projektowaniu warto zwrócić uwagę na elementy organizacyjne, które pomogą nam w utrzymaniu porządku. Oprócz tego dobrze jest zadbać o to, by wszystkie motywy panujące w łazience nawiązywały do siebie.

Mała łazienka z prysznicem – jak zaaranżować?

Najlepszym rozwiązaniem do łazienki o niedużym metrażu, będzie wybór prysznica. Dzięki takiej decyzji zaoszczędzimy sporą ilość miejsca, którą możemy poświęcić na przykład na postawienie pralki.

Przy aranżacji małego pomieszczenia warto jest zaplanować konkretną ilość niezbędnych mebli oraz to gdzie powinny się znaleźć.

Dopiero po tej czynności można zacząć zastanawiać się nad postawieniem dodatkowej szafki. Wykorzystaj ilość miejsca jak najbardziej się da. Postaw na szafki wiszące na ścianach zamiast stojących.

Pamiętaj jednak, aby wszystko zachować w dobrym guście oraz nie sprawić, aby pomieszczenie stało się przepełnione i przytłaczające.

W małej łazience doskonale sprawdzi się duże lustro, optycznie ją powiększy oraz sprawi, że będzie wyglądała bardziej przejrzyście.

Jak zagospodarować miejsce? – mała łazienka

Urządzając łazienkę nie zapomnij o ważnych drobiazgach, które idealnie wykończą pomieszczenie oraz sprawią, że nie będzie ono puste. Jednym z takich elementów może być pojemnik na mydło w płynie.

Oprócz tego, że jest to rozwiązanie ekologiczne, dobrany w odpowiednim kolorze będzie dodawał uroku wnętrzu. Innym elementem może być kosz na pranie. Ważne żeby był on lekki, aby można go było łatwo przesunąć oraz, aby posiadał pokrywę.

Wybierając szafki do małej łazienki postaw na ich funkcjonalność. Ważne, aby były pojemne oraz nie zajmowały dużo miejsca. W szufladach warto umieścić organizatory, które ułatwią utrzymanie porządku w kosmetykach.

Organizacja małej łazienki

Bardzo ważnym elementem dobrze wyglądającej łazienki jest zachowanie estetyki oraz czystości. Warto jest więc zadbać o odpowiednią organizację w szafkach, szufladach, półkach i tym podobne.

Różnego rodzaju koszyki oraz pudełka doskonale sprawdzą się jako pojemniki, zarówno na rzeczy elektryczne typu suszarka, oraz drobiazgi.

Idealnie dopasują się również jako sposób do utrzymania porządku pod umywalką, ponieważ to właśnie tam znajdują się najczęściej używane przedmioty.

Kosmetyki do kąpieli powinny być blisko wanny lub prysznica, dobrze jest więc przemyśleć zamontowanie specjalnej podstawki na płyny.

W szufladzie idealnie sprawdzą się specjalne organizery dzielące ją na kilka mniejszych części, dzięki temu odnalezienie w niej drobiazgów będzie łatwiejsze.