fbpx
studio@mebleprato.pl +48 574 220 246

Biel w kuchni – modna aranżacja pomieszczenia

Białe meble kuchenne są niezwykle uniwersalne i od wielu lat chętnie wybierane w aranżacji kuchni. Uniwersalny charakter barwy wpływa na jego popularność, która nie słabnie od dekad.

Dlatego kolor ten często wybierany jest nie tylko na ścianę, ale także jako wybarwienie mebli. Klasyczna kuchnia w bieli nadaje pomieszczeniu lekkości, elegancji i świeżości. Ponadto optycznie powiększa pomieszczenia, przez to świetnie sprawdza się w aranżacji małych kuchni.

Białe meble w kuchni pasują do każdego stylu

Biel jest na tyle uniwersalnym kolorem, że meble kuchenne białe sprawdzą się dosłownie w każdym stylu. Zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach będą prezentować się efektownie i delikatnie. Dla tych, którzy obawiają się nudy czy zbyt surowego efektu, dobrym rozwiązaniem będzie biała kuchnia z ciemnym drewnianym blatem.

Drewniane elementy świetnie ocieplą wnętrze, nadając mu spokoju i odpowiedniego klimatu. Zależnie od wyboru barwy drewna, możemy w ten sposób skomponować klasyczną, jak i nowoczesną aranżację. Drewniane blaty, podłogi, a nawet boki świetnie komponują się z białymi frontami. Aranżacje kuchni białej to dość częste projekty na Kuchnie na wymiar – przygotowane pod indywidualne potrzeby. Najmodniejszym hitem w ostatnim czasie są białe meble kuchenne z czarnym blatem, które zdobią nowoczesne i futurystyczne wnętrza.

Gra kolorów – białe szafki kuchenne dają nam niezliczone możliwości

Odpowiednio dobrany kolor ścian w kuchni do białych mebli, może spektakularnie odmienić wnętrze. Decydując się na meble białe do kuchni, możesz mieć pewność, że jej przemiana będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek. Wystarczy postawić na kontrastujący kolor ścian w czerwieni, a może nawet czerni?

Odpowiednio dobrane dodatki do białej kuchni również mocno zmieniają jej wnętrze. Gra kolorów daje tutaj spektakularne możliwości, a jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia. Biel łączy się doskonale z każdym odcieniem palety barw, przez co niewielkim kosztem możesz zmienić charakter swojej kuchni.

Meble białe kuchenne nie tylko w małej kuchni!

Utarło się, że w małej kuchni najlepiej sprawdzają się szafki kuchenne białe. Owszem, biel optycznie powiększy pomieszczenie. Jednak wbrew pozorom białe meble kuchenne to doskonałe rozwiązanie do otwartych i przestronnych kuchni. Stawiając na białe meble w otwartej na salon kuchni, zyskujesz dowolność aranżacji salonu. Warto o tym pamiętać!

Czy białe meble kuchenne są łatwe w utrzymaniu czystości?

Utrzymanie czystości w kuchni to aspekt, który na etapie jej aranżacji rzadko jest brany pod uwagę. Tymczasem warto pamiętać, że białe meble brudzą się tak samo jak każde inne. Choć na sam widok sprawiają wrażenie sterylnych, to jednak w trakcie gotowania plamy szybko rażą w oczy.

Osady z tłuszczu czy przebarwienia będą zdecydowanie bardziej widoczne, niż w przypadku mebli w innym odcieniu. Pocieszeniem jest fakt, że odciski palców czy kurz na białych frontach nie są tak widoczne, co jest uciążliwym problemem właścicieli kuchni w ciemnych barwach.

Reasumując, biała kuchnia to ponadczasowy design, który daje mnóstwo możliwości. Białe szafki kuchenne są bardzo wdzięczne, głównie dzięki uniwersalności tej barwy. Kuchnia w bieli przez długi czas może cieszyć oko, a zmiana jej aranżacji nie musi wymagać dużego nakładu pracy czy pieniędzy. Wystarczy zmienić kilka dodatków, postawić na żywe, kontrastowe kolory, aby zupełnie odmienić wnętrze.

Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie najlepsze meble kuchenne na wymiar Kraków.